Lekcja kreatywności

Kreatywność to bardzo ważna cecha. W szkole się jej nie uczy, raczej oducza. Bardzo jednak przydaje się w życiu. Dzieci naturalnie są pełne kreatywności. Chłopcy budują, dziewczynki przebierają lalki na najrozmaitsze sposoby. Cechę tę warto rozwijać i wzmacniać. Być może wtedy z kreatywnych i pomysłowych dzieci nie będą wyrastać nudni i bez polotu dorośli.

mała dziewczynkaDziewczynki mają bardzo łatwą możliwość wzmacniania jej i rozwijania, jeśli mają w domu komputer. Wśród licznych gier online są ubieranki, polegają one na przebieraniu atrakcyjnej wirtualnej kobiecej postaci. Najrozmaitszych ubrań ma się w takiej grze sporo, można przetestować mnóstwo zestawień i stworzyć różne ciekawe kreacje. Dobiera się różne fasony ubrań, eksperymentuje z zestawianiem kolorów. To lepsza szkoła kreatywności niż ubieranie lalek, bo gry ubieranki dają więcej możliwości zestawiania ubrań niż dziewczynka mogłaby mieć ubranek dla lalek. I wśród tych wirtualnych ciuchów nie brakuje rzeczy modnych, jakie mogłyby kupić dla siebie w sklepie. Swoich też nie mają tyle ubrań i nie zawsze takie, żeby się tak przebierać i eksperymentować, jak by chciały. Do takiej szkoły kreatywności, jaką są ubieranki żadnej dziewczynki zachęcać nie trzeba, ponieważ strojenie to naturalna ich pasja. I to taka, która pozostaje na całe życie.

Mógłby ktoś się zastanawiać, dlaczego warto wzmacniać w dziecku kreatywność. Czy to na pewno taka duża korzyść z tego, że poświęca swój czas na gry ubieranki? Oczywiście, że tak. Kreatywność to nie tylko umiejętność efektownego zestawiania ubrań czy ozdabiania mieszkania. Ma ona znaczenie w całym życiu. Mówi się przecież o kreatywnym podejściu do problemów. Chodzi o umiejętność świeżego spojrzenia, znalezienia rozwiązania tam, gdzie inni go nie widzą, czynienia nie tylko swojego domu, ale i życia piękniejszym. Jeśli nie jest się osobą kreatywną, nie da się być kimś szczęśliwym. Zadowolonym z życia jak najbardziej, ale szczęście to nie to samo. Trzeba pilnować, by dziecko miało możliwość rozwijania swojej kreatywności, jeśli chce się, by było szczęśliwym dorosłym.

Zagrajcie już teraz w kreatywne – gry ubieranki